Co zrobić, gdy domena w rozszerzeniu. Pl którą chce zarejestrować jest zajęta?

Nikt nie zagwarantuje nam, iż konkretna domena internetowa którą pragniemy zarejestrować zwłaszcza w kontekście rozszerzenia PL będzie czekać właśnie na nas, niejednokrotnie może być co oczywiste zajęta. Pewnie, że w takiej sytuacji mamy kilka wyjść a przede wszystkim rozwiązań, często spotykane są przypadki gdy dodaje się jakąś literę na początku lub końcu nazwy, a więc zamiast przykładowego „rejs” powstanie „erejs” choć nie zawsze jest to wskazana metoda której zastosowanie ma sens. Powinniśmy zawsze sprawdzić daną domenę pod kątem jej rozszerzenia, jednocześnie przeanalizować kilka ważnych kwestii gdy chodzi o jej ewentualne przejęcie. Często taką domenę możemy po pewnym czasie pozyskać, zwłaszcza jeżeli nie doszło do zastrzeżenia nazwy, loga lub samej domeny internetowej. Co jednak gdy takie coś miało już miejsce? W żadnym wypadku nie zmieniajmy nazwy naszej firmy, czy też nie korzystajmy z domeny internetowej zupełnie nieodpowiedniej pod kątem prowadzonej przez nas działalności, zastanówmy się czy inne rozszerzenia jak com.pl, eu, pro oraz net nie będą dla nas optymalnym rozwiązaniem.

Postaw na alternatywne rozszerzenia domen internetowych

Alternatywą dla domeny pl, są rozszerzenia com, eu, net, pro, com.pl oraz wiele innych, dodatkowo coraz częściej z powodu brak domen z końcówką pl decydujemy się na ich wykorzystanie. Jak najbardziej w niejednej wręcz sytuacji warto przy próbie pozyskania lub znalezienia odpowiedniej domeny pl zadbać o inne rozszerzenia, które z czasem mogą się przydać i uchronią nas przed wieloma niecodziennymi sytuacjami jakich lepiej unikać. Należy tutaj wspomnieć, iż powstaje wręcz rynek rozszerzeń dla domen internetowych, czego przykładem są domeny posiadające jasno sprecyzowaną końcówkę pod kątem jej przeznaczenia (Tech, Agency, Store czy VIP są tego doskonałym przykładem).

Czy zastosowanie takich alternatywnych rozszerzeń ma jakikolwiek sens?

Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż zastosowanie takich alternatywnych rozszerzeń domen internetowych ma uzasadniony sens i jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż nam się niejednokrotnie wydaje. Dodatkowo pamiętajmy, iż w wielu przypadkach pozwoli nam zarejestrować domenę mocno powiązaną z naszą firmą czy marką ewentualnie działalnością którą prowadzimy, niekiedy więc warto zadbać o to aby taka domena została z nami na długi co do tego czas. W tej sytuacji niezbędne jest zastrzeżenie nazwy, loka czy samej domeny internetowe a więc zadbanie o to aby w przyszłości nikt nie posługiwał się nią w nieodpowiedni do tego sposób. Na pewno warto zadbać o swoją domenę internetową, niekiedy inne rozszerzenie niż PL wcale nie oznacza, iż nasza firma straci na wizerunku czy prestiżu w sieci, wręcz przeciwnie może na nim jeszcze zyskać. Pamiętajmy o tym, iż miliony domen z końcówką PL jest już zarejestrowanych i w większości przypadków wykorzystywanych, dlatego poszukajmy w takiej sytuacji innej możliwości. Metod na pozyskanie odpowiedniej metody jest przy tym bardzo wiele, pamiętajmy jednak aby zawsze działać zgodnie z prawem.