Pielęgnacja cery przed snem – czy krem na noc wystarczy?

Pielęgnacja cery przed snem – czy krem na noc wystarczy?

Każda cera jest nieco inna, przez co wymaga indywidualnego podejścia w kwestii pielęgnacji. U niektórych sprawdzi się woda z mydłem i cera jest gładka niczym u niemowlęcia. Często jednak trzeba stosować bardziej wysublimowane zabiegi pielęgnacyjne w trosce o jędrną i gładką cerę.

Pielęgnacja twarzy – dlaczego jest taka ważna?

Wiele osób uważa, iż to twarz jest najważniejszą wizytówką człowieka, z której można wyczytać nie tylko aktualne samopoczucie danej osoby, lecz także stan zdrowia czy określone cechy charakteru. Poznając drugą osobę, przeważnie patrzymy jej głęboko w oczy, dostrzegając przy tym wszelkie niedoskonałości znajdujące się na cerze. W zimie można przetłuszczone włosy schować pod czapką, obgryzione paznokcie zasłonić rękawiczkami, jednak niezależnie od pory roku nie da się ukryć niedoskonałości cery. Chyba że stosując maskujący makijaż.

Liczne wypryski pojawiające się na cerze mogą być spowodowane przez różne czynniki. Często może za nie odpowiadać niewłaściwy krem na noc, niedokładna codzienna pielęgnacja skóry, a nawet niewłaściwa dieta. Nie chodzi nawet o to, aby inwestować w kosmetyki z najwyższej półki cenowej. Dużo ważniejsze jest to, aby skupić się na wyborze preparatów pielęgnacyjnych adekwatnych do rodzaju cery.

Skąd wiedzieć jaki krem na noc będzie odpowiedni? Przeważnie na opakowaniach kosmetyków ich producent umieszcza sugestie co do przeznaczenia konkretnego produktu. Czytając informacje zawarte na opakowaniu, można dowiedzieć się, czy dany specyfik przeznaczony jest do pielęgnacji skóry suchej, czy też może do cery ze skłonnością do pękających naczynek. Dobrym pomysłem jest także konsultacja z kosmetologiem.

Krem na noc i co jeszcze? Czyli jak pielęgnować cerę przed snem

Jak uzyskać gładką cerę i wreszcie pozbyć się niechcianych wyprysków? Warto zacząć od rzeczy najprostszych. Codzienna pielęgnacja twarzy to absolutna podstawa. Rano i wieczorem należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby dokładnie oczyścić twarz. Można to zrobić przy pomocy wody i mydła lub stosując specjalistyczne preparaty, na przykład tonik do czyszczenia twarzy. Przed snem koniecznie trzeba zmyć makijaż. Samo umycie twarzy nie wystarczy. Warto pamiętać także o jej dokładnym nawilżeniu i to o każdej porze roku. Niezastąpiony w tym przypadku będzie krem na noc – osobny do twarzy i osobny pod oczy.

Jakie kosmetyki przydadzą się do regularnej pielęgnacji twarzy? Wśród tych najczęściej stosowanych wymienić można między innymi:

  • tonik do mycia twarzy,
  • mleczko oczyszczające,
  • krem do twarzy,
  • serum pod oczy,
  • maseczkę,
  • delikatny peeling złuszczający martwy naskórek.

Kompletując domową kosmetyczkę, należy pamiętać, iż każda cera ma nieco inne wymagania pielęgnacyjne. Rozwiązania, które doskonale sprawdzają się u koleżanki, w naszym przypadku nie do końca muszą okazać się skuteczne. Rada fachowca będzie pomocna, zwłaszcza jeżeli problem z doborem optymalnych kosmetyków trwa już dłuższy czas.