Zioła szwedzkie – wyjątkowa mieszanka na wiele dolegliwości

Zioła szwedzkie – wyjątkowa mieszanka na wiele dolegliwości

Zioła w codziennym życiu można wykorzystywać na wiele sposobów. Są niezwykle popularne w kuchni – zwłaszcza kuchnia śródziemnomorska słynie z ich bogatego zastosowania. Bez ziół trudno jest sobie wyobrazić także medycynę tradycyjną. Jaka moc kryje się w roślinach będących najpiękniejszym darem natury?

Wykorzystanie ziół w medycynie naturalnej

Bóle głowy, problemy żołądkowe, odkażanie ran, a także leczenie wahań nastroju czy niepłodności – jak z tymi problemami radzono sobie przed wynalezieniem współczesnych leków? Odpowiedź jest prostsza, niż może się wydawać. Jeszcze nasze babki w połowie poprzedniego stulecia chętnie sięgały po dobrodziejstwa płynące z medycyny naturalnej. Zioła mają w sobie wielką moc, a właściwie wykorzystane mogą przynieść wiele korzyści ludzkiemu organizmowi. Oczywiście nie można nimi zastępować tradycyjnej terapii i zawsze należy zasięgnąć opinii lekarskiej co do stosowania kuracji ziołowej. Dużą popularnością cieszą się, chociażby zioła szwedzkie.

Zioła można spotkać na każdym kroku. Wystarczy wybrać się na łąkę czy do lasu, aby wrócić do domu z naręczem ziół, które samodzielnie można ususzyć i wykorzystywać w późniejszym czasie, gdy zaistnieje tylko taka potrzeba. Jednak do samodzielnego zbierania ziół potrzebne jest doświadczenie. Trzeba nie tylko znać różne gatunki ziół i wiedzieć, na jakie schorzenia mogą pomóc, lecz trzeba pamiętać także o tym, aby nie zbierać roślin rosnących bezpośrednio przy ruchliwych drogach, ponieważ mogą mieć w sobie sporo metali ciężkich, a takie zioła mogą człowiekowi bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Skąd zatem wziąć zioła? Najprostszy sposób to zakupy w aptece. Dzięki aptekom internetowym czy sklepom zielarskim można zrobić zapasy ziół bez wychodzenia z domu. Dostępne są pojedyncze zioła, jak i ich specjalne mieszanki, do których zaliczają się na przykład zioła szwedzkie. W jakim przypadku warto po nie sięgnąć i na jakie schorzenia okażą się najbardziej skuteczne?

Zioła szwedzkie – w czym tkwi sekret ich skutecznego działania?

Jest to iście wybuchowa mieszanka. Wybuchowa oczywiście pod względem szeregu pozytywnych właściwości względem ludzkiego organizmu. Na mieszankę szwedzkich ziół składa się aż 11 różnorodnych roślin, a każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Jakie rośliny będą potrzebne, aby przygotować taką mieszankę?

Oto krótka lista potrzebnych ziół:

 • mirra,
 • szafran,
 • kurkuma,
 • kamfora,
 • senes,
 • dziewięćsił,
 • aloes,
 • teriak,
 • rabarbar,
 • arcydzięgiel,
 • piołun.

To tylko przykładowa, najczęściej spotykana mieszanka ziołowa. Jeżeli ktoś chciałby na własną rękę skompletować poszczególne rośliny, to musi wykazać się nie lada zaangażowaniem. Dużo prostszym sposobem będzie zakup gotowej mieszanki. Zioła szwedzkie można dostać między innymi w aptekach. Ta mieszanka ziołowa bardzo często stosowana jest w przypadku przewlekłych bólów głowy, nawracających wysypek skórnych czy też bezsenności. Picie mieszanki ziołowej może także złagodzić boleści związane z miesiączkowaniem.