W co warto doposażyć swoją przyczepę kempingową?

W co warto doposażyć swoją przyczepę kempingową?

Wybierając się w podróż przyczepą kempingową warto wyposażyć się w kilka przydatnych sprzętów. Zwiększą one komfort naszego wypoczynku i ułatwią funkcjonowanie nawet dużej rodzinie na tej niewielkiej przestrzeni.

Przedsionek do przyczepy kempingowej – prawie dodatkowy pokój

Przedsionek do przyczepy kempingowej na początku tego sposobu podróżowania bywa niedocenionym gadżetem. Bo przecież trzeba go rozłożyć, a potem złożyć, by jechać dalej. Zwykle podróżujemy podczas ciepłych okresów w roku, więc siedzieć na zewnątrz można równie dobrze pod gołym niebem. Czy na pewno? Przedsionek do przyczepy kempingowej to prawie dodatkowy pokój w naszej przyczepie. Dzięki niemu nie musimy się martwić o rzeczy pozostawione na zewnątrz. Dodatkowo, jeżeli jedziemy całą rodziną, to wiesz, że jedna z sypialni najczęściej formowana jest z kanap i stolika w części salonowej. Mając do dyspozycji przedsionek do przyczepy kempingowej nie musimy tego za każdym razem składać, bo spędzać czas możemy na zewnątrz niezależnie od warunków pogodowych. Ścianki ochronią nas przed nadmiarem promieni słonecznych, wiatrem i deszczem.

Meble turystyczne ułatwią przechowywanie

Co prawda przyczepa kempingowa jest zagospodarowana w najmniejszym nawet kawałku, to warto mieć ze sobą klika dodatkowych sprzętów, które możemy postawić w wspomnianym wcześniej przedsionku. Dzięki temu część życia możemy przemy przenieść na zewnątrz i nie tracić czasu na przenoszenie rzeczy. Meble turystyczne są bardzo kompaktowe i przemyślane. Najczęściej składają się zupełnie na płasko lub w formę parasolki. W sklepach dostępnych jest mnóstwo rodzajów mebli o różnej funkcjonalności. Dostępne są np. szafki pod kuchenkę turystyczną, w których mamy miejsce na przenośną lodówkę. Jeżeli nasza przyczepa nie jest wyposażona w łazienkę, to warto rozważyć zakup prysznica turystycznego i jego obudowy. Po pierwsze pozawala nam to na zachowanie intymności i prywatności, a po drugie jest tam miejsce na postawienie lub powieszenie kosmetyków, co znacznie ułatwia kąpiel w takim miejscu.

Pralka kempingowa na dłuższe wypady

Tak, na kempingu nie jesteśmy skazani na pranie ręczne w misce. Dostępne są pralki turystyczne, które sprawdzą się szczególnie na dłuższych wypadach. Co prawda służą raczej przepraniu ubrań niż ich dokładnemu wyczyszczeniu, ale to zawsze jakoś nas odciąży podczas wypoczynku. Pranie w takiej pralce trwa około 15 min, a jednorazowo można uprać ok. 2kg ubrań. Piorąc ubrania w takiej pralce pamiętaj o jej ograniczeniach. Tu nie ma programów, wszystko zostanie uprane tak samo, więc jeżeli masz coś o co się martwisz i mogłoby się zniszczyć w zbyt mocnym praniu, to jednak lepiej upierz to ręcznie, albo dopiero po powrocie do domu z użyciem odpowiedniego programu w pralce automatycznej.

 Panele słoneczne zamiast agregatu

Z uwagi na to, że podróżujemy głównie w okresach, kiedy słońca jest więcej, warto przemyśleć montaż paneli słonecznych na dachu przyczepy. Zapewnią nam one dostęp do energii elektrycznej, a jednocześnie nie powodują takiego hałasu jak agregaty prądotwórcze, które dodatkowo trzeba tankować. Kolejną zaletą panelu słonecznego jest możliwość wybrania takiego z funkcją podgrzewania wody. Co prawda oczywiście można też podgrzać ją w innym sposób, ale energia ze słońca w tym wypadku jest też przyjazna środowisku. Panele słoneczne do przyczep kempingowych sprzedawane są w gotowych zestaw do samodzielnego montażu. Wystarczy przeliczyć potrzebną nam moc i kupić odpowiedni sprzęt. Do kompletu oczywiście dołączona jest instrukcja, dzięki której instalacja przebiegnie bez żadnego problemu.